fbpx

Bussar till Vaasa Festival

Ingves & Svanbäck resebyrå organiserar bussöverföringar till Vasa Festivaler. Nedan hittar du tidtabeller för resor. Returen reser från Vasa stadshus 20 minuter efter det att den sista artisten har slutat.

Biljetter 20-25 € beroende på längden på din resa. Se mer information och köp din egen bussbuss här: www.viinimatkat.fi!

Fredag 26.7.

FRÅN NORR
14.10 Karleby busstation
14:20 Kronoby ST1
14:35 Edsevö Neste
15:00 Jakobstad busstation
15:20 Nykarleby torg
15:30 Munsala Berra’s
15:50 Oravais ST1
15:55 Kaitsor, E8 busshållplats
15:58 Bertby, E8 busshållplats
16:00 Klemetsgårdarna, E8 busshållplats
16:15 Kvevlax Sale E8 busshållplats
FRÅN SÖDER
15:20 Närpes busstation
15:25 Yttermark, f.d. butiken
15:35 Övermark, f.d. café
15:50 Pörtom, Pörteborg E8 bussållplats
16:05 Långåminne Hattula E8 busshållplats
VIA SEINÄJOKI
14:20 Kurikka S-Market
14:30 Koskenkorva S-Market
14:40 Ilmajoki ST1
15:00 Seinäjoen matkakeskus
15:10 Halkosaari, E18-pysäkki ennen Kitinojantietä
15:20 Ylistaro ST1
15:30 Isokyrö, Kyröntie Neste
15:40 Tervajoki SEO
15:50 Laihia Vaasantie-Kyröntie bussipysäkki
FRÅN KAUHAJOKI
14:40 Kauhajoki Tokmanni
14:50 Kainasto, Vuorelantien risteys
15:05 Norinkylä, pysäkki ennen risteystä
15.15 Jurva Teboil
15:45 Jakkula SEO-automaatti
15:50 Laihia, pysäkki Vaasantie Kyräntie-risteys

Lördag 27.7.

FRÅN NORR
12:05 Karleby busstation
12:20 Kronoby ST1
12:35 Edsevö Neste
12:50 Jakobstad busstation
13:10 Nykarleby torg
13:20 Munsala Berra’s
13:35 Oravais ST1
13:40 Kaitsor, E8 busshållplats
13:45 Bertby, E8 busshållplats
13:50 Klemetsgårdarna, E8 busshållplats
14:10 Kvevlax Sale E8 busshållplats
FRÅN SÖDER
12:55 Närpes busstation
13:05 Yttermark, f.d. butiken
13:15 Övermark, f.d. café
13:30 Pörtom, Pörteborg E8 bussållplats
13:50 Långåminne Hattula E8 busshållplats
13:55 Övermalax, Aktia busshållplats
14:00 Malax, BBD
VIA SEINÄJOKI
12:20 Kurikka S-Market
12:30 Koskenkorva S-Market
12:40 Ilmajoki ST1
13:00 Seinäjoen matkakeskus
13:10 Halkosaari, E18-pysäkki ennen Kitinojantietä
13:20 Ylistaro ST1
13:30 Isokyrö, Kyröntie Neste
13:40 Tervajoki SEO
13:50 Laihia Vaasantie-Kyröntie bussipysäkki
FRÅN KAUHAJOKI
12:40 Kauhajoki Tokmanni
12:50 Kainasto, Vuorelantien risteys
12:05 Norinkylä, pysäkki ennen risteystä
13.15 Jurva Teboil
13:45 Jakkula SEO-automaatti
13:50 Laihia, pysäkki Vaasantie Kyräntie-risteys

Pin It on Pinterest

Share This