fbpx

Ota yhteyttä

Tapahtumaorganisaation yhteystiedot sekä yhteydenottolomake
 

Yhteystietomme

Nordic Live Productions Oy

Tommi Mäki, promoottori
tommi@vaasafestival.fi

Ari Myllyniemi, ohjelmapäällikkö
ari@vaasafestival.fi

Jenna Fyhr, tapahtumatuottaja
jenna@vaasafestival.fi

Veronica Huhtanen, markkinointi
veronica@vaasafestival.fi

Valtteri Taipalus, yritysmyynti & myyntipaikat
valtteri@vaasafestival.fi

Yhteistyökumppanit


Ravintolapäällikkö, anniskelu

Strampen VIP-ravintola & VIP-ruokailu
strampen@strampen.com

Sisäsataman Terassi – Inre Hamnen Terrass
mathias.niemi@vaasansport.fi

Food & Wine Tasting Village: Janne Mäki
janne@vinumwasa.fi

Turvallisuus ja järjestyksenvalvonta: X-SEC Group Oy
tapahtumat@xsec.fi
www.xsec.fi

 

Organisaatiomme

Vaasa Festivalin toteuttava tapahtumaorgnisaatio on Nordic Live Productions Oy, joka on valtakunnallisesti toimiva vaasalainen tapahtuma-alan ammattilaisorganisaatio. Yhtiö on tuottanut viidennen kerran järjestettävän Vaasa Festivalin lisäksi muun muassa jo seitsemän kertaa järjestetyn Solar Sound Festivalin Seinäjoelle, Aura Fest kaupunkifestivaalin Turussa, Polar Sound Festivalin Vaasassa, sekä satoja muita klubitapahtumia, konsertteja ja yksityistilaisuuksia – pienistä tapahtumista aina stadionluokan megatoteutuksiin asti.

Olemme toimineet yhteistyössä muun muassa Vaasan Sport -liigajoukkueen kanssa tuottaen Vaasan Sähkö Areenalle lukuisat konserttitapahtumat useiden vuosien ajan. Tapahtumaorganisaation kaikissa tapahtumissa vieraili vuonna 2019 yhteensä noin 100 000 henkilöä.

Pin It on Pinterest

Share This