fbpx

Bussikuljetukset

 

Matkatoimisto Ingves & Svanbäck järjestävät Viinimatkojen bussikuljetuksia Vaasa Festivaleille. Alta löydät aikataulut menomatkoille. Paluukuljetus lähtee Vaasan kaupungintalolta 20 minuuttia sen jälkeen, kun viimeinen esiintyjä on lopettanut esityksensä.

Liput 20-25€ riippuen matkasi pituudesta. Katso lisätiedot ja osta oma bussikuljetuksesi jo ennakkoon www.viinimatkat.fi!

Perjantaina 26.7.

POHJOISESTA
14.10 Kokkolan linja-autoasema
14:20 Kruunupyy ST1
14:35 Ähtävä Neste
15:00 Pietarsaaren linja-autoasema
15:20 Uusikaarlepyy
15:30 Munsala Berra’s
15:50 Oravainen ST1
15:55 Kaitsor, E8 bussipysäkki
15:58 Bertby, E8 bussipysäkki
16:00 Klemetsgårdarna E8 bussipysäkki
16:15 Koivulahti E8 bussipysäkki Salen kohdalla
ETELÄSTÄ
15:20 Närpiön linja-autoasema
15:25 Yttermark, entinen kauppa
15:35 Ylimarkku, entinen kahvila
15:50 Pirttikylä, Pörteborg E8
16:05 Långåminne Hattula E8 bussipysäkki
SEINÄJOEN SUUNNALTA
14:20 Kurikka S-Market
14:30 Koskenkorva S-Market
14:40 Ilmajoki ST1
15:00 Seinäjoen matkakeskus
15:10 Halkosaari, E18-pysäkki ennen Kitinojantietä
15:20 Ylistaro ST1
15:30 Isokyrö, Kyröntie Neste
15:40 Tervajoki SEO
15:50 Laihia Vaasantie-Kyröntie bussipysäkki
KAUHAJOELTA
14:40 Kauhajoki Tokmanni
14:50 Kainasto, Vuorelantien risteys
15:05 Norinkylä, pysäkki ennen risteystä
15.15 Jurva Teboil
15:45 Jakkula SEO-automaatti
15:50 Laihia, pysäkki Vaasantie Kyräntie-risteys

Lauantaina 27.7.

POHJOISESTA
12:05 Kokkolan linja-autoasema
12:20 Kruunupyy ST1
12:35 Ähtävä Neste
12:50 Pietarsaaren linja-autoasema
13:10 Uusikarlepyy, tori
13:20 Munsala Berra’s
13:35 Oravainen ST1
13:40 Kaitsor, E8 bussipysäkki
13:45 Bertby, E8 bussipysäkki
13:50 Klemetsgårdarna, E8 bussipysäkki
14:10 Koivulahti, E8 bussipysäkki Salen kohdalla
ETELÄSTÄ
12:55 Närpiön linja-autoasema
13:05 Yttermark, entinen kauppa
13:15 Ylimarkku, entinen kahvila
13:30 Pirttikylä, Pörteborg E8
13:50 Långåminne Hattula E8 bussipysäkki
13:55 Övermalax, Aktia bussipysäkki
14:00 Maalahti, BBD
SEINÄJOEN KAUTTA
12:20 Kurikka S-Market
12:30 Koskenkorva S-Market
12:40 Ilmajoki ST1
13:00 Seinäjoen matkakeskus
13:10 Halkosaari, E18-pysäkki ennen Kitinojantietä
13:20 Ylistaro ST1
13:30 Isokyrö, Kyröntie Neste
13:40 Tervajoki SEO
13:50 Laihia Vaasantie-Kyröntie bussipysäkki
KAUHAJOELTA
12:40 Kauhajoki Tokmanni
12:50 Kainasto, Vuorelantien risteys
12:05 Norinkylä, pysäkki ennen risteystä
13.15 Jurva Teboil
13:45 Jakkula SEO-automaatti
13:50 Laihia, pysäkki Vaasantie Kyräntie-risteys

Pin It on Pinterest

Share This